„Albo inaczej 2” to muzyczny projekt, który swoją premierę miał pod koniec maja tego roku. Klasykę polskiego hip – hopu tym razem na swoje barki postanowiło wziąć pokolenie młodych, polskich muzyków.

Pierwsza cześć „Albo inaczej” oczarowała nasz kraj w 2015 roku. Wówczas legendy polskiej sceny muzycznej m.in. Zbigniew Wodecki i Wojciech Gąssowski zaśpiewali kompozycje z repertuaru Peji i Kalibra 44. Tym razem za polski rap zabrała się nadzieja polskiej sceny muzycznej. I tak Justyna Święs z The Dumplings w odmienionej aranżacji zaprezentowała utwór Fisza „Czerwona sukienka”, a Mrozu kapitalnie rozprawił się z Pezetem i jego piosenką „Gdyby miało nie być jutra”.

„Albo inaczej” to także mój sposób na przedstawienie białej koszuli w innym świetle, niż zestawionej wyłącznie z garniturem. Biel idealnie sprawdza się podczas gorących, letnich dni. Świetnie komponuje się z szarą kamizelką, która z kolei może być lżejszą, a przy tym ciągle elegancką, alternatywą dla marynarki. Białą koszulę śmiało możemy łączyć w casualowym zestawie z dżinsami. Jeśli ktoś nie przepada za koszulą włożoną w spodnie, może nosić ją luźno wypuszczoną na zewnątrz. Charakteru stylizacji dodadzą guziki rozpięte pod szyją.

Mówiąc o koszulach koniecznie trzeba zwrócić uwagę na długość rękawów. Zdecydowanie nie jest zakazem noszenie koszul z krótkim rękawem, ale tylko i wyłącznie w luźnych zestawach. Z kolei koszul z krótkim rękawem nigdy nie łączymy z krawatem, marynarką, a już na pewno nie z garniturem. Jeśli macie problem z długimi rękawami podczas gorących dni, możecie je wywinąć na wysokość łokcia, albo inaczej w zależności, jak odpowiada to waszemu charakterowi i stylowi.

Oczywiście z modą i koszulą, podobnie jak w przypadku muzyki, można je interpretować i aranżować inaczej, według swoich upodobań, ale pod warunkiem, że naprawdę wie się, jak to robić.

fot. Marcin Gajowniczek

zegarek – Bergstern z salonu Apart

bransoleta – Aztorin / obrączka – Aztorin / obrączka – Aztorin / obrączka – Aztorin

okulary przeciwsłoneczne – Born86

koszula – Vistula / kamizelka – H&M / spodnie i buty – Tommy Hilfiger / pasek – Levi’s /  poszetka – Bytom