„American Pie” kończy 20 lat. Latem 1999. roku swoją premierę miała pierwsza część kultowej sagi.

Film odniósł wielki sukces komercyjny i doczekał się kontynuacji. „American Pie 2” powstało w 2001. roku, a „American Pie Wesele” w 2003.  Jim, Chris vel Oz, Finch, Kevin i Stifler powrócili na duży ekran jeszcze w 2012. w produkcji „American Pie: Zjazd absolwentów”. Trochę starsi, dojrzali i bogaci w wiele życiowych doświadczeń związanych z ukończeniem szkoły, studiów, rozpoczęciem pracy i wejściem w dorosłość. Losy bohaterów kultowej amerykańskiej komedii kojarzą mi z końcem wakacji, bo nie lata i powrotem do szkoły. Ale także ze świetną zabawą, żeby nie było smutno. I skoro lato jeszcze trwa, proponuję stylizację utrzymaną w letniej konwencji, która moim zdaniem świetnie sprawdzi się na pierwszy dzień szkoły, w drodze na uczelnię czy casualowy piątek w korporacji.

Zatem celebrujmy ciepłe dni i chwalmy się wakacyjną opalenizną. Pomogą w tym krótkie spodenki, które warto połączyć z gładką koszulką, marynarką i sportowymi butami. Śmiało możecie postawić na taki niezobowiązujący zestaw w szkole i w pracy. Do tego lato na dłużej pozwolą zatrzymać letnie dodatki jak np. sportowy zegarek Aztorin z kolorową bransoletą. Świetnym dopełnieniem całości będzie plecak, do którego spakujecie niezbędne przedmioty do owocnej nauki i pracy, ewentualnie piwo w drodze na wagary.

Wakacje 2019 przechodzą do historii. Pora na kolejny krok.

fot. Marcin Gajowniczek

zegarek – Aztorin z salonu Apart

naszyjnik – Aztorin / bransoleta – Aztorin / obrączka 1 – Aztorin / obrączka 2 – Aztorin

marynarka – Medicine / koszulka – Calvin Klein / spodenki – Zara / buty – Adidas / okulary przeciwsłoneczne – Born86 / poszetka – Guns&Tuxedos / plecak – Hershel