Post pod tytułem „Changes” jest moim hołdem dla czarnoskórych artystów i ich twórczości, która miała ogromy wpływ na moje życie i wielu innych osób.

Black Lives Matter, Blackout Tuesday – te zagadnienia w ostatnim czasie zdominowały internet w związku z tragicznymi wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych. Stały się sprzeciwem wobec brutalności policji, przez którą życie stracił człowiek. Niestety nierówność, nietolerancja i dyskryminacja rasowa nie dotyczy wyłącznie Amerykanów, a jest problemem globalnym. Jest to dla mnie niepojęte, jak można dyskryminować drugą osobę ze względu na kolor skóry czy orientację seksualną.

Jestem pełen podziwu dla wielu czarnoskórych artystów, ich twórczości, rozwoju kultury hip-hopowej na całym świecie. 2pac, Notorious BIG, Dr. Dre czy Jay-Z sprawili, że rap pokochały miliony ludzi. Nie ukrywam, że muzyka i styl bycia wspomnianych wokalistów, a także wielu innych czarnoskórych, miały ogromny wpływ na moje muzyczne i modowe wybory w przeszłości i obecnie.

A mówiąc o ubraniach, nie wyobrażam sobie, jak można być nietolerancyjnym w tej materii i ranić kogoś z powodu odmiennego wyglądu. Poza tym warto dodać, że świat mody pełen jest osób o odmiennej orientacji seksualnej czy kolorze skóry. Tym samym chcę podkreślić, jak ważna jest tolerancja i równość dla nas wszystkich. A tym, którzy to krytykują i przeciwstawiają się temu, radzę zastanowić się nad tym, jakiej muzyki słuchają, jakie oglądają filmy i jakie metki noszą, czy czasem za ich powstanie nie odpowiadają osoby czarnoskóre lub ze środowiska LGBT.

fot. Marcin Gajowniczek

zegarek – Albert Riele z salonu Apart

bransoleta – Aztorin / obrączka – Aztorin / obrączka – Aztorin /  obrączka – Aztorin

koszula i szorty – Wrangler / buty – Nike / okulary przeciwsłoneczne i kapelusz – Vans