Można podróżować śladami Jamesa Bonda, Carrie Bradshaw czy polskich starych komedii z „Misiem” i „Nie Lubię poniedziałku” na czele. Tego lata miałem przyjemność odwiedzić Dubrownik, gdzie powstały zdjęcia do serialu „Gra o Tron”.

Przechadzając się ulicami tego pięknego chorwackiego miasteczka, można zauważyć, że mieszkańcy Dubrownika są dumni, że ich miasto stało się planem zdjęciowych dla jednego z najpopularniejszych obecnie seriali. W witrynach niemalże wszystkich sklepów na Starym Mieście w Dubrowniku pojawiają się pamiątki związane z serialem, a wielu turystów odwiedza miejsca, które stały się planem zdjęciowym, jak wspomniane już Stare Miasto czy wyspa Lokrum. Naturalnie zainteresowałem się tym wątkiem i poczytałem na ten temat, chociaż nie jestem fanem serialu. Natomiast sam Dubrownik oczarował mnie, dlatego nie zdziwiłem się ani trochę, że wybrano go na plan zdjęciowy do filmu, a sam również postanowiłem przygotować tam sesję na bloga.

W odróżnieniu od twórców „Gry o Tron” zdjęcia zrealizowałem na plaży, a nie na Starym Mieście. Z kolei zamiast zbroi, włożyłem koszulę, która moim zdaniem dla współczesnego mężczyzny jest niczym zbroja dla rycerza. W obu przypadkach liczy się każdy detal, który spowoduje, że mężczyzna poczuje się w niej komfortowo, bezpiecznie, a przede wszystkim pewny siebie i męski.

Na zbrojach się nie znam, więc skupię się na koszulach. Istotną kwestią jest materiał, z którego koszula jest wykonana. Ważne, żeby były to naturalne tkaniny jak np. bawełna, wełna lub len, który będzie przewiewny latem. Stąd też podczas sesji w gorącym Dubrowniku postawiłem na lnianą koszulę o luźnym kroju.

Jak wiadomo, koszula musi być odpowiednio dobrana do okazji. Elegancką koszulę np. uszytą na miarę o formalnym kroju założymy na biznesowe spotkania i ważne uroczystości. Z kolei mniej formalną, casualową śmiało możemy nosić na co dzień np. podczas wakacji w pięknych miejscach. A tych, podobnie jak wspaniałych koszul, nie brakuje jak np. wspomniana Chorwacja.

Gorąco Wam polecam odwiedzić Dubrownik oraz wybierać i nosić dobrej jakości koszule. Te zdecydowanie świetnie sprawdzą się na co dzień i podczas ważnych wydarzeń w waszym życiu.

fot. Pati

zegarek – Albert Riele / koszula – Zara /  spodnie – Kappahl / buty  – Vans / okulary przeciwsłoneczne – Kappahl