Kaszkiet do szerokich spodni i oversizowej bluzy z kapturem? Dlaczego nie?! W końcu to, co w modzie nie jest zabronione, jest dozwolone. A ubrania mają dawać nam poczucie komfortu, a nie ograniczać.

Oczywiście w modzie męskiej mamy szereg zasad, które warto, a wręcz należy przestrzegać, jeśli chce się dobrze wyglądać w odpowiednim miejscu i czasie, a na pewno podczas dobierania stroju do danej okazji. Zasady i dobre rady ekspertów od mody z pewnością pomogą nam uniknąć modowego faux paux. Z kolei nie warto podążać za utartymi w społeczeństwie, niepopartymi niczym stereotypami jak np. ten, że kaszkiet jest zarezerwowany tylko dla starszych panów lub wyłącznie do eleganckich stylizacji. Nic bardziej mylnego. Kaszkiet, patrząc na jego fason, dopasowujemy do siebie, do naszego charakteru i stylu. Sam się kiedyś łapałem na tym, że nie zakładałem czegoś, bo było to przypisane do danej grupy społecznej lub subkultury. Dzisiaj całkowicie inaczej na to patrzę. Dlatego jeśli mam ochotę nosić kaszkiet do szerokich spodni i sneakersów, to nie mam żadnych oporów.

Świetnym przykładem na łączenie kaszkietu ze streetwear’em jest główny bohater świetnego francuskiego serialu „Lupin”, w którego wciela się Omar Sy, znany z filmu „Nietykalni”. Serialowy Assane Diop jest prawdziwym gentlemanem-złodziejem. W swoich stylizacjach świetnie łączy ze sobą sneakersy Air Force 1 z szerokim spodniami, bluzą z kapturem, długim płaszczem i oczywiście kaszkietem, który jest perfekcyjnym dopełnieniem całości. Nie ukrywam, że tego typu zestawienia bardzo fascynują mnie, ponieważ sam na co dzień chętnie noszę kaszkiety w luźnych stylizacjach, co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach oraz śledząc mój profil na Instagramie. Bo w końcu moda jest od tego, aby się nią bawić i żeby pomagała nam budować nasz własny styl. Zatem udanej zabawy!

fot. Pati

Kaszkiet – Sterkowski / kurtka – Wrangler / bluza – AllSaints / spodnie – Lee / buty – Converse / bandana – Levi’s / rękawiczki – H&M