Kontynuujemy naszą podróż pełną modowych, jesiennych stylizacji. Po skórzanej kurtce i płaszczu dwurzędowym w eleganckim wydaniu przyszła pora na kurtkę jeansową z futrzanym kołnierzem. Tym razem w wersji na „luźno”.

Uwielbiam jeans. Jest go pełno w mojej szafie. Chyba najwięcej pośród wszystkich elementów garderoby. W różnych fasonach i odcieniach. Wszystko dlatego, że bardzo chętnie noszę jeansowe spodnie, koszule i katany. Jeansowe total looki.  A jedno z moich ulubionych ubrań jesienią to kurtka jeansowa z futrzanym kołnierzem, tak zwana „truckerka” kojarzona głównie z amerykańskimi kierowcami wielkich ciężarówek lub kowbojami prosto z Teksasu. Mi zdecydowanie odpowiada ona w wydaniu street style’owym, utrzymanym w duchu lekko zapomnianego drwala w miejskiej dżungli.

Moim zdaniem tego typu kurtki w połączniu z kraciastą koszulą, odpowiednio dopasowanym fasonem spodni, ciężkimi butami i starannie dobranymi dodatkami tworzą kapitalną całość. Zestaw totalny, który sprawdzi się nie tylko jesienią tego roku, ale będzie ponadczasowy. Osobiście preferuję budowanie outfitu z kurtką „truckerką” trochę w stylu amerykańskich raperów, ale i naszych rodowitych muzyków jak np. autora utworu „Luźno” – Baranovskiego. Muzyk pojawia się tutaj ze swoim repertuarem całkowicie nieprzypadkowo, albowiem jesienią poza wygodnymi i ciepłymi ubraniami potrzeba nam dużo dobrej energii, zwłaszcza teraz w czasie pandemii. A pozytywne myśli z pewnością nakręca twórczość wspomnianego Baranovskiego z kawałkiem „Luźno” na czele.

To kto z Was, poza mną, lubi jeszcze nosić kurtki jeansowe jesienią i zimą?

fot. Pati

zegarek – Aztorin z salonu Apart

bransoleta 1 – Aztorin / bransoleta 2 – Aztorin /obrączka 1 – Aztorin / obrączka 2 –Aztorin / obrączka 3 – Aztorin /

kurtka, koszula, czapka – Lee / spodnie – Wrangler / buty  – Caterpillar / plecak  – Semi Line