Serial „Mad Men” fascynuje mnie nie tylko pod kątem fabuły, ale i mody. I nie jestem w tym odosobniony, albowiem obraz swego czasu wywołał spore zamieszane w świecie mody.

Perfekcyjnie skrojone marynarki, śnieżnobiałe koszule, mankiety na spinki, spodnie w kant i wypolerowane buty. Tak prezentują się serialowi mężczyźni z głównym bohaterem Donem Draperem na czele. Akcja serialu rozgrywa się w latach 60. minionego wieku i adekwatnie do tego okresu zostały dopasowane kostiumy aktorów. Jak okazało się później, 7 sezonów „Mad Mena” wywarło ogromny wpływ na obecny świat mody. Świetne stylizacje przedstawione w filmie spowodowały, że współcześni panowie coraz chętniej zaczęli sięgać po kapelusze typu fedora, a męskie marynarki zmieniły swoje kroje. Mało tego, niektóre marki zdecydowały się wydać na świat całe kolekcje inspirowane serialem.

Natchniony obrazem Matthew Weinera również postanowiłem stworzyć stylizację, która będzie świetnym rozwiązaniem podczas codziennych biznesowych spotkań, jak w przypadku bohaterów „Mad Mena” związanych ze światem reklamy, ale też innych branż, które wymagają bycia eleganckim w różnych sytuacjach.

Kapelusz tym razem zostawiłem w szafie, natomiast postawiłem na jedną z najnowszych propozycji w kolekcji Guns&Tuxedos, a mianowicie garnitur „Scar”. Jest on odpowiednio skrojony, co daje poczucie komfortu. Marynarka i spodnie są dopasowane do sylwetki. Wkład barkowy w marynarce został umiejętnie skorygowany, przez co unikamy efektu nienaturalnie przerysowanych ramion. Szczególnie do gustu przypadły mi szerokie klapy w marynarce, utrzymane w stylu frakowym, które nadają męskiej sylwetce smukłości. Z kolei kozerka jest niemalże równoległa z linią przedramienia. Dzięki temu przedłuża linię klapy, a tym samym poszerza optycznie klatkę piersiową.

Stylizację dopełniłem białą koszulą, wzorzystymi krawatem i poszetką oraz brązowymi brogsami, które sprawdzą się także w mniej formalnych, casualowych stylizacjach. Elegancki look podkreśliłem klasycznym zegarkiem oraz stylową biżuterią.

Jak oceniacie moją interpretację „Mad Mena”?

fot. Marcin Gajowniczek


garnitur – Guns&Tuxedos / koszula – Guns&Tuxedos / krawat – Guns&Tuxedos /  poszetka – Guns&Tuxedos / buty – Guns&Tuxedos / płaszcz – Guns&Tuxedos

zegarek – Albert Riele / obrączka – Aztorin