Jednym z trendów w modzie męskiej mijającego 2020 roku był shipster, który stał się następcą hipstera i drwala.

Czym się charakteryzuje wspomniany trend i po czym poznać prawdziwego shipstera? Punktem wyjścia stylizacji będzie tutaj mocno wywinięta zimowa czapka, nasadzona na głowę i noszona w taki sposób, aby uszy pozostały odkryte. Trochę w stylu Leona Zawodowca, którego zestawienie podobnie noszonej czapki z długim płaszczem stało się inspiracją do powstałego kilka lat temu posta „Venus As A Boy

Poza tym shipster łączy ze sobą elementy garderoby, które już mogliśmy poznać w modzie na drwala i hipstera, czyli sweter, flanelowe koszule w kratę, golfy, jeansowe kurtki z futrzanym kołnierzem i ciężkie buty wiązane wokół kostki. A wszystko zmiksowane ze stylem marynistycznym, a wręcz outfitem rybaka prosto z kutra.

Z racji mojego zamiłowania do retro mody, ale też muzyki i kina, postanowiłem połączyć elementy jednego z najmodniejszych trendów 2020 roku w modzie męskiej – shipstera z modnym w latach 70. sztruksem. Tkaniną, która powraca co roku w okresie jesienno – zimowym. Sztruks ma swoich zwolenników i przeciwników. Przyznaję szczerze, że sam dawno nie sięgałem po sztruks, toteż z ogromną przyjemnością stworzyłem zestaw oparty na sztruksowych spodniach i kurtce, ale w innych odcieniach. Z kolei, jeśli chodzi o czapkę, postawiłem na tradycyjny sposób noszenia, bo akurat model, który mam na głowie, prezentował się lepiej tak założony niż w stylu shipstera.

Pamiętajcie, że trendy trendami, jak najbardziej warto je śledzić i się nimi inspirować, ale nie powinno się ślepo za nimi podążać i zmieniać w każdym sezonie zawartość swojej szafy. Modą należy bawić się, a z trendów wybierać to, co podkreśli i wzbogaci nasz styl.

A jeśli chcecie zobaczyć, jak prezentowali się drwale w Polsce lat 80., polecam obejrzeć film „Siekierezada” w reżyserii Witolda Leszczyńskiego, na podstawie powieści Edwarda Stachury. Kapitalna obsada i świetne dialogi. Zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla wszystkich shipsterów i nie tylko.

Podsumowując, mijający 2020 rok zrodził nam shipsterów. Pozostaje nam czekać i bacznie obserwować, co przyniesie nam 2021 rok. Z mojej strony życzę wam dużo dobrej mody i muzyki w nowym roku. Niech 2021 będzie dużo lepszym rokiem niż 2020 pod każdym względem.

fot. Pati

zegarek – Aztorin z salonu Apart

bransoleta 1 – Aztorin / bransoleta 2 – Aztorin /obrączka 1 – Aztorin / obrączka 2 –Aztorin / obrączka 3 – Aztorin /

kurtka, sweter, spodnie – Wrangler / buty  – Tommy Hilfiger / czapka – Lee