Molesta w minionym roku świętowała 20-lecie wydania albumu „Skandal”. Przez te lata płyta stała się jedną z ikon polskiej sceny hip–hopowej.

Przywołanym krążkiem chcę pokazać, że polski rap i stara gwardia mają się całkiem dobrze. Pod koniec minionego roku nową płytę wydało Hemp Gru. Świeży materiał w studio przygotowuje jeden z twórców „Skandalu” – Vienio,  a premierowe utwory w 2019. roku zapowiedział duet Płomień 81.

Przez te 20 lat wspomniani artyści rozwinęli wiele innych swoich projektów. Bilon poszedł w kierunku gastronomii i stworzył sieć barów Gringo. Vienio również zaczął udzielać się kulinarnie. Z kolei inni jak np. Pezet i Sokół zgłębili świat mody i zbudowali własne koncepty odzieżowe, które stały się jednymi z głównych marek streetwearowych w Polsce. Mając dużo więcej obowiązków, wszyscy ciągle znajdują czas na pisanie nowych utworów i koncerty.

Nie ukrywam, że bliski jest mi ten styl i muzyka. I chociaż rap odkryłem dosyć późno, o czym już pisałem na blogu, uwielbiam nosić szerokie spodnie, oversizowe bluzy, czapki z daszkiem, a na nogach sneakersy, które stały się moją wielką miłością.

A co Wy myślicie o polskiej kulturze hip-hopowej?

fot. Marcin Gajowniczek

zegarek – Bergstern z salonu Apart

bransoleta – Aztorin / obrączka – Aztorin / obrączka – Aztorin

kurtka, bluza, spodnie  – Lee / koszulka – Calvin Klein / buty – Nike / czapka – New Era