Kasia Nosowska, Igo, Organek i Krzysztof Zalewski stanęli na czele orkiestry Męskiego Grania 2019. Kwartet wspólnie przygotował singiel „Sobie i Wam” promujący tegoroczną trasę.

Małą tradycją stało się, że mniej więcej w tym czasie na blogu pojawia się post inspirowany Męskim Graniem. Tak było dwa lata temu, kiedy to Brodka w towarzystwie Organka i Piotra Roguckiego zaśpiewała „Nieboskłon”. Z kolei w 2018 roku genialny „Początek” dali Kortez, Podsiadło i Zalewski.

Miałem okazję być na stołecznych koncertach w 2017 i 2018 roku, i chętnie wracam do nich pamięcią. Zwłaszcza do występów Męskie Granie Orkiestry, podczas których można usłyszeć cudowne polskie utwory znanych artystów w wyjątkowych aranżacjach. W minionym roku Dawid Podsiadło śpiewał m.in. Perfect, Kortez Edytę Bartosiewicz a Zalewski rapował niczym Łona. Wspominając te wystąpienia, jestem bardzo ciekaw, czym zaskoczy miłośników muzyki tegoroczna orkiestra. A ma być wyjątkowa, jubileuszowa, dziesiąta. Z tej okazji na scenie w Warszawie i Żywcu zagra Orkiestra Orkiestr, w której zaprezentują się artyści, pamiętani z singli promujących 10 tras Męskiego Grania. Liderem tego przedsięwzięcia został Smolik.

Urodzinowa edycja chyba spowodowała zmiany garderoby u samych muzyków, bo w teledysku do singla Organek, Igo i Zalewski postawili na całkiem eleganckie outfity. A jak wiadomo, moda idzie w parze z muzyką. Osobiście podczas koncertu od marynarki wolę dżinsową koszulę lub katanę, koszulkę z nadrukiem a na nogach sneakersy. Oczywiście w zależności od pogody mile widziane są także dżinsowe spodnie lub skórzane kurtki oraz parki utrzymane w stylu militarnym. I dodatki, a wręcz ich mnóstwo jak np. kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, biżuteria i stylowy zegarek, który będzie odliczać Wam czas do kolejnych występów. Luźno, rockowo, z pazurem.

A jakie są Wasze ulubione festiwalowe stylizacje?

fot. Marcin Gajowniczek

zegarek – AM:PM  z salonu Apart

 bransoleta  – Aztorin / obrączka 1 – Aztorin / obrączka 2 – Aztorin / obrączka 3 – Aztorin

kapelusz – HatHat / koszula – Wrangler / koszulka – Medicine / spodnie – Gas /  buty – Vans / skarpetki – H&M / okulary przeciwsłoneczne – Vans