Na początku lutego 15. urodziny świętował Facebook. Obecnie portal posiada ponad 2 miliardy użytkowników, a jego założyciel stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Fenomen tego zjawiska został doceniony między innymi przez twórców kina. W 2010. roku premierę miał film „The Social Network”, przedstawiający historię i okoliczności, w jakich Mark Zuckerberg wydał na świat portal Facebook. Film zrealizowany na podstawie książki Bena Mezricha „Miliarderzy z przypadku”, został nagrodzony 3. Oscarami i 4. Złotymi Globami. W tym czasie twórcy Facebooka budowali swoją potęgę, przejmując po drodze konkurencyjne portale jak Instagram, którym z kolei zdetronizowali Snapchat.

Film w reżyserii Davida Finchera został przeze mnie przywołany nieprzypadkowo, albowiem w obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez mediów społecznościowych. Dotyczy to praktycznie każdego aspektu naszego życia. Przykładem siły mediów społecznościowych jest miejsce, w którym wykonano zdjęcia do tego posta. Kawiarnia #Tag powstała z myślą o Influencerach – nowym zawodzie zrodzonym przez social media. Z kolei hasztag instafriendly sprawił, że w Warszawie oraz innych miastach właściciele kawiarni i restauracji zwracają uwagę nie tylko na pyszne menu, ale chcą być na tyle atrakcyjni dla swoich gości, żeby Ci chętnie fotografowali się w danym miejscu i publikowali zdjęcia na Instagramie z oznaczeniem lokalu. Nie ukrywam, sam również to praktykuję. I chętnie prezentuję przygotowane przeze mnie stylizacje w mediach społecznościowych.

Świat idzie do przodu. Zmieniają się moda i trendy w wielu różnych dziedzinach, na co wpływ mają social media. Patrząc na ich dynamiczny rozwój, z pewnością wielokrotnie nas zaskoczą w przyszłości.

fot. Marcin Gajowniczek

zegarek – Aztorin z salonu Apart

bransoleta – Aztorin /obrączka – Aztorin / obrączka – Aztorin

koszula – Lee / koszulki, spodnie  – Wrangler / buty – Adidas