Kapitalne dźwięki „Venus As A Boy” islandzkiej wokalistki Bjork okrasiły wspaniały obraz Luca Bessona „Leon Zawodowiec”. Muzyka oraz film stały się inspiracją do powstałego posta.

„Leon Zawodowiec” swoją premierę miał w 1994 roku. W tytułowej roli wystąpił Jean Reno, któremu na planie towarzyszyli m.in. Natalie Portman i Gary Oldman. Cudowna gra aktorska całej trójki. Jakby tego było mało, twórcy filmu zaserwowali nam wyjątkowe kompozycje wielkich muzyków. Zarówno „Venus As A Boy” Bjork jak i „Shape of My Heart” Stinga to piosenki, które można słuchać bez końca. Zwłaszcza tą pierwszą.

Nie tak dawno po raz kolejny obejrzałem „Leona Zawodowca”. Podczas seansu zwróciłem uwagę, że główny bohater swoim wyglądem idealnie wkomponowuje się w obecne w modzie męskiej trendy. Oversize’owy płaszcz to must have na sezon wiosna-lato 2017. Tak skrojony płaszcz pojawiał się już w propozycjach jesienno-zimowych w wersji dwurzędowej. Wiosną dalej będzie cieszyć się popularnością, tyle że w nieco odmienionej formie z mocno podkreślonymi, szerokimi ramionami.

A i dodatki – czapka i okulary – w stylu jakim nosił Leon, śmiało można spotkać na ulicach Warszawy i innych europejskich miast.

fot. Marcin Gajowniczek

NWM_leon-2

NWM_leon-42

NWM_leon-45

NWM_leon-52

NWM_leon-55

NWM_leon-59

NWM_leon-61

NWM_leon-63

NWM_leon-66

NWM_leon-69

NWM_leon-72

NWM_leon-75

NWM_leon-79

zegarek – Aztorin z salonu Apart

płaszcz – Próchnik / marynarka – Próchnik / koszula – Próchnik / spodnie – H&M / buty – Tommy Hilfiger / czapka – Zara / okulary – Born86