W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, mamy wyjątkowo zimny maj. Przynajmniej pierwszą połowę tego pięknego miesiąca. Warto zatem zadbać o odpowiednią garderobę na te wiosenne, majowe, chłodne dni.

– Dzień za dniem pada deszcz – śpiewała Kora. Większość z nas niemalże co roku w pierwszej połowie piątego miesiąca roku może zanucić sobie te słowa piosenki „Wyjątkowo zimny maj” zespołu Maanam. I chociaż mamy za oknem coraz więcej słońca, to mimo wszystko trzeba odpowiednio dobierać ubrania, aby nie zmoknąć i nie zmarznąć. Dlatego istotnym elementem każdej szafy jest tak zwana kurtka przejściowa. W takową też zainwestowałem w tym sezonie, a dokładnie w kraciastą, kurtkę truckerkę marki Wrangler, którą można nosić na wiele sposobów i zestawiać w różnych kombinacjach.

Tym razem zdecydowałem się połączyć ją z bluzą, szerszymi dżinsami i sportowymi butami. Ale śmiało można ją nosić bardziej w stylu rockowym z dopasowanymi spodniami i ciężkimi butami lub trampkami. Kurtka świetnie sprawdza się także w stylu lekko „farmerskim” z kapeluszem, przetartymi dżinsami i sztybletami. Naturalnie każdy może ją zakładać według własnego stylu i upodobania.

Przyznam szczerze, że jestem raczej ciepłolubny. Ale takie dni chłodniejsze jak teraz, odpowiadają mi, ponieważ lubię zakładać kurtki jak ta wspomniana Wranglera, do tego dżinsy, bluzy lub koszule. I chętnie to robię, póki pogoda pozwala. Bo już wkrótce według prognoz ma być ponad 20 stopni na dworze, co nie ukrywam również mnie cieszy. Ale o tym, jak dopasować garderobę do ciepłych dni, przeczytacie w kolejnym poście.

Fot. Pati

zegarek – Aztorin / bransoleta 1 – Aztorin / bransoleta 2 – Aztorin /obrączka 1 – Aztorin / obrączka 2 –Aztorin

kurtka – Wrangler / bluza – Wrangler /  spodnie – Wrangler / buty  – Nike / okulary przeciwsłoneczne – Ray-Ban