„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego byłą największym triumfatorem tegorocznych Orłów. Obraz został uznany przez Polską Akademię Filmową najlepszym polskim filmem.

Podczas ceremonii wręczenia najważniejszych polskich nagród filmowych „Zimna wojna” zwyciężała w siedmiu kategoriach m.in. najlepszy scenariusz, zdjęcia, reżyseria oraz pierwszoplanowa rola żeńska – statuetka dla Joanny Kulig. Wcześniej zaś obraz dostał 3 nominacje do Oscara, co nie udało się dotychczas żadnemu innemu polskiemu filmowi. Warto przy tym wspomnieć, że Paweł Pawlikowski otrzymał w swojej karierze zawodowej Oscara za film „Ida”, czym również zapisał się w historii polskiej kinematografii.

Sukces „Zimnej wojny” stał się inspiracją do stworzenia czarno-białej sesji. Co prawda taki pomysł już chodził nam po głowie, przy okazji zdjęć zrealizowanych w Berlinie na potrzeby posta „Pomiędzy słowami”. Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na ten wariant. Za sprawą filmu Pawła Pawlikowskigo postanowiliśmy z Marcinem wrócić do tego pomysłu. Do tego elegancki Tomasz Kot na dużym ekranie w marynarkach i płaszczach z szerokimi klapami, które od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością i pojawiają się w kolekcjach wielu marek, tylko utwierdził nas w przekonaniu, że zdjęcia utrzymane w klimacie zbliżonym do filmowego, warto zrealizować.

Jak nam wyszło? Zobaczcie i ocenicie sami. Czekam na Wasze komentarze pod postem, a także w mediach społecznościowych na blogowych profilach na Facebooku i Instagramie.

fot. Marcin Gajowniczek

zegarek – Aztorin / bransoleta – Aztorin / obrączka – Aztorin

garnitur, koszula, płaszcz – Vistula / krawat – Wólczanka / poszetka – Guns&Tuxedos / buty – Zara / okulary przeciwsłoneczne – Born86